Systém DigniCap®

Systém DigniCap® byl vyvinut speciálně pro aplikaci ochlazování vlasové pokožky u pacientů, kteří podstupují léčbu chemoterapí. Předchozí výsledky léčby systémem DigniCap® ukazují, že 83% uživatelů bylo spokojeno s mírou zachování vlasů a skutečností, že nepotřebují paruku nebo jinou pokrývku hlavy během celé doby chemoterapie nebo po ní.

Systém DigniCap® je zdravotnický prostředek označený známkou CE, a tudíž je schválen pro použití v běžné klinické praxi v rámci EU a také v několika dalších zemích světa.

Chlazení vlasové pokožky hlavy probíhá před a případně po celou dobu chemoterapeutické relace. V závislosti na režimu je třeba pokračovat v chlazení po dobu 30 minut až 2,5 hodiny po skončení chemoterapeutické relace.

Krok za krokem při aplikaci léčby se systémem DigniCap®

Krok 1: Výběr velikosti a zkouška usazení

Je důležité, aby byl silikonová "čepice" velmi těsně přiléhala na pokožku hlavy (tj. Přes celou oblast vlasů). Jakýkoli vzduch zachycený mezi pokožkou hlavy a "čepicí" má izolační účinek, který může negativně ovlivnit chlazení a výsledky. Chcete-li zajistit správné uchycení, vyzkoušejte různé velikosti "čepic" před prvním ošetřením ochlazováním pokožky hlavy. Chladicí "čepice" je k dispozici ve čtyřech různých velikostech - XS, S, M a L.

Krok 2: Navlhčení vlasů

Před nasazením "čepice" důkladně navlhčíme vlasy vodou, aby se zlepšil kontakt mezi pokožkou hlavy a chladící "čepicí". 

Doporučení: Umyjte si doma před léčbou/chemoterapií vlasy jemným šamponem. Mastné vlasy mohou nepříznivě ovlivnit tepelný kontakt.

Krok 3: Aplikace chladící "čepice"

Jako první vrstvu nasadíme chladící "čepici" na kterou následně nasadíme vrchní neoprénovou část "čepice".

Krok 4: Připojení "čepice" k chladící jednotce

Chladící "čepici" následně připojíme k řídící chladící jednotce systému.

Krok 5: Zahájení léčby ochlazení pokožky hlavy

Jakmile je chladící čepička připojena k systému, může začít s chlazením hlavy. Chladící a řídicí jednotka je provozována personálem nemocnice. Po zahájení léčby se teplota na pokožce hlavy postupně snižuje z teploty místnosti na cílovou teplotu 3 - 5 ° C.

Krok 6: Ukončení chladícího cyklu

Po ukončení cyklu chlazení po infuzi zůstane chladicí čepička na pokožce hlavy dalších 15 minut, kdy dochází k pomalému zvyšování teploty, aby se snížilo nepohodlí. Po sundání chladící čepičky se vyvarujte náhlého zvýšení teploty pokožky hlavy a průtoku krve tím, že necháte své vlasy přirozeně vyschnout.

Jak se mám starat o vlasy při léčbě systémem DigniCap?

Chladicí systém DigniCap® slouží k omezení ztráty vlasů během chemoterapie. Nicméně chemoterapie může způsobit podráždění pokožky hlavy a způsobit, že se vlasy stanou suchými, křehkými. Následující doporučení vám pomohou zajistit, abyste získali nejlepší výsledky z léčby přípravkem DigniCap®:

 • Umyte si vlasy doma před aplikací chlazení / chemoterapií. Mastné vlasy mohou nepříznivě ovlivnit tepelný kontakt. Vyhněte se každodennímu šamponování. Pakliže máte vlasy suché a jemné snažte se omezit mytí vlasů šampónem.
 • Používejte vlažnou vodu (vyhněte se horké vodě) a šampon na jemné vlasy.
 • Nepoužívejte žádné přístroje k sušení a úpravě vlasů (jako jsou fény, sušíče, kadeřnické žehličky, narovnávače vlasů, nebo horké natáčky). Nechte vlasy sušit přirozenou cestou.
 • Nepoužívejte výrobky, které obsahují chemikálie, jako jsou:
  • Peroxidy pro barvení vlasů;
  • Přípravky na zvlnění nebo narovnání vlasů;
  • Parabeny (jako methylparaben a propylparaben), které se běžně používají jako konzervační látky ve vlasech;
  • Tužidla - Laurylsulfát sodný je pěnivý prostředek a odstraňuje přírodní oleje ve vlasech;
  • Silikony, které se běžně používají ke zkroucení nebo narovnávání vlasů;
 • Omezte kartáčování nebo česání vlasů jednou nebo dvakrát denně. Doporučuje se, abyste použili hřeben s širokými zuby.
 • Nepoužívejte vlasové doplňky, jako jsou gumičky a čelenky, které táhnou vlasy.

Doporučujeme vám konzultaci s vaším onkologem, zda je pro vás vhodné použití chladicího systému vlasové pokožky hlavy. Každý pacient je jiný a chemoterapeutické režimy se liší. Žádný chladicí systém vlasové pokožky hlavy nemůže 100% zaručit pozitivní výsledky, a i při používání metody ochlazování vlasové pokožky hlavy většina pacientů ztrácí alespoň malé množství vlasů.

ORDINACE

Therapy & Medical SYSTEMS s.r.o.
Nemocnice Na Bulovce
Pavilon č.6 – Ústav radiační onkologie
Budínova 67/2
180 81, Praha 8 – Libeň

 • Telefon (+420) 733 644 604

 • E-mail lekar@therapymedical.cz

 • Facebook DignicapBulovka

OBCHODNÍ ÚDAJE

Therapy & Medical SYSTEMS s.r.o.
Ke Skále 455
252 50, Vestec

IČO: 06501664
DIČ: CZ06501664

Společnost je zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou C 283242.

 • E-mail info@therapymedical.cz

Search