Informace pro pacienty

Diagnostikovaná rakovina je šokem.

Systémová léčba rakoviny s sebou přináší možné vedlejší nežádoucí účinky, jako jsou např. nevolnost, zvracení nebo porucha krvetvorby, které dnes mohou být podpůrnými terapiemi výrazně zmírněny. Je třeba dodat, že i následná terapie může zanechat své stopy.

Ztrátu vlasů způsobenou chemoterapií obecně vnímáme jako doprovodný jev, se kterým se někteří pacienti lépe a jiní hůře smiřují. Ankety mezi pacienty * na toto téma ukazují, že ztráta vlasů je pro mnoho pacientů tím nejhorším doprovodným jevem, který chemoterapie přináší.

Ztrátou vlasů je často i negativně ovlivněno sebepřijetí pacienta - a to nejen během samotné terapie, ale často i poté, kdy vlasy dorostou.

* Výsledky průzkumu mezi pacienty, kterou provedla společnost ‚2hm & Associates GmbH‘, 02/2012, všechny údaje jsou uvedeny v %.

Anketa mezi pacienty *
klikněte pro větší náhled
+

Pomáháme pacientům minimalizovat viditelné příznaky.

Ztráta vlasů způsobená cytostatiky podávanými během chemoterapie má pro mnoho pacientů s karcinomem negativní vliv na kvalitu života.

Alopecie (ztráta vlasů) je další zátěží, a to nejen pro pacienta, ale i pro jeho rodinu a přátele - vzhled je neustálou připomínkou onemocnění a jeho léčby, často ještě značnou dobu po ukončení chemoterapie. Vypadávání vlasů není jen kosmetický problém, ale znamená i potenciální psychické strádání pacienta, které nelze podceňovat. Pozitivní vliv zachování vlasů je podpůrným prvkem v procesu léčby pacientů.

Chemoterapií navozené vypadávání vlasů může být redukováno ochlazováním vlasové pokožky v průběhu infůze. Snížení teploty má za následek zúžení malých lrevních cév, čímž se sníží množství cytostatik, kterému jsou vystaveny vlasové buňky. Navíc se zpomalí buněčný metabolismus vlasových buňěk. V důsledku toho je redukováno množství podaného léku k vlasovým kořínkům a jeho aktivita zde, což vede k menšímu poškození a menší ztrátě vlasů.

Upozorňujeme, že tato léčba není hrazena zdravotními pojišťovnami !

Kolik stojí terapie a jak se platí?

Za hodinu terapie pacient/ka zaplatí 400 Kč.

Přímo v ordinaci je platební automat (platba kartou).

Cena za celkovou terapeutickou léčbu je přibližně stejná jako cena kvalitní paruky. (Odvíjí se od délky a náročnosti terapie.)

ORDINACE

Therapy & Medical SYSTEMS s.r.o.
Nemocnice Na Bulovce
Pavilon č.6 – Ústav radiační onkologie
Budínova 67/2
180 81, Praha 8 – Libeň

  • Telefon (+420) 733 644 604

  • E-mail lekar@therapymedical.cz

  • Facebook DignicapBulovka

OBCHODNÍ ÚDAJE

Therapy & Medical SYSTEMS s.r.o.
Ke Skále 455
252 50, Vestec

IČO: 06501664
DIČ: CZ06501664

Společnost je zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou C 283242.

  • E-mail info@therapymedical.cz

Search